İMDB: 7.4 ( 4.861 kişi oy kullanmıştır. ) İzlanda'nın merkezden uzak bir köyünde yaşayan Gummi (Sigur***240;ur Sigurjónsson) ve Kiddi (Theodór Júlíusson) adlı kardeşler, ailelerinden kalan koyun sürülerini besleme işiyle hayatlarını kazanmaktadır. Hatta bölgenin en kaliteli koyun ve koçlarına sahiptirler. Ancak iki kardeş 40 yıldır birbirine tek kelime etmemiş, yanyana çiftliklerde birbirlerinden ayrı yaşamış, sürekli bir rekabet ve kıskançlık halinde olmuşlardır. Bir gün sürülerindeki hayvanları etkileyen bir hastalığın yayılmasıyla çok zor durumda kalırlar. Bölgedeki tüm küçükbaş hayvanlar gibi onlarınkiler de itlaf edilecektir. Gummi, sürüsündeki tüm koyunları kendi eliyle öldürmeyi tercih etmiştir. Ancak hastalıksız olduğunu düşündüğü birkaç koyun ve bir koçu gizli bir yere saklamıştır. Bu koyunların varlığından itlaf ekipleri haberdar olunca, kardeşler sürülerinin son üyelerini kurtarmak için işbirliği yapmak zorunda kalacaktır. İyi seyirler film-izle.com

2 sene önce eklendi.

2015, Dram, imdb 7+, Türkçe Dublaj, Yabancı

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

Yorumlarınızda filmin konusuyla ilgili detay vermek istediğinizde spoiler etiketinin içine alınız. Örnek: [spoiler]Katil Edward'ın sevgilisi Lisa[/spoiler]

Bu film için 13 yorum var. Siz de görüşlerinizi yazarak diğer ziyaretçilerimize fikir verebilirsiniz.

 • Bir film ağır başlar ama 5-10 dakika sonra komik yada dramatik birşey olur.Film tempo kazanır ve sonunda ”Vay Be” dersiniz ”Bak ağır başladı ama sonradan nasıl hızlandı meğer güzel filmmiş!” dersiniz.Ama bunları bu film için kullanmak çok zor.Film monoton başlıyor ve aynı monotonlukta devam ediyor.Ağır kere ağır bir film.Bu filme notum on üzeriden 3.

 • 7.4 bu filim icin cok yuksek.

 • Filmin konusu insanın soyunun bazen yarattıkları ile de devam edip tehlikeye girmesi durumunda ölümün dahi göze alınabileceği ile ilgili.Güzel bir yapıt.Emeği geçenlere teşekkürler.

 • ilk on dakikada bayıldım filme, gerçekten puanını hak ediyor. Kurban bayramı yaklaştı sevilmez mi koyunlar ? 😀
  Bide pofuduk pofuduk 😀

 • film çok güzel .aksiyon meraklıları izlemesin

 • inanılmaz güzel , mevzu sıradan öte. ama izleyenler kardeş ve hayvan sevgisini belki bilemedikleri için beğenmemiş olabilir. fazla takılmayın. sonunda ağladım.

 • Sade içeriği olan izledikçe rahatlayacaksınız guzel filmden anlayana

 • bu filmin nesine 7.4 vermişler anlamadım ya konusu saçma olaylar saçma ilk partı izledim gerisini ilerlete ilerlete izledim çok sıkıldım 10 üzerinden 4 falan yani

 • Lather nicli arkadaş seninle polemiğe girmek istemiyorum. Bizim bilincimiz kimseyi bağlamaz, sen neden bu kadar bağlandın anlayamadım kişiliğinle alakalı bir prüz var galiba ? Evet yorum yapmadım filmle alakalı; Sadece benim beğenmediğimi belirtim. Dolayısı ile olmayan bir yoruma yorum yaptığımı zannetmen şaşırttı beni.

 • Sen yorumcusun da noldu Latiner. Kısa cumleler kurarken bile ozürlüsün. Millet den zihniyetinle düşünmesini beklemen terbiye dışı derken, sen bu konunun otoritesi yada diktasımısın da başkaları senin gibi düşünmeli.Sırf içindeki eziği beslemek için kendini ispatlama çabası gösteren bir zat ve bunu saklandığı perde arkasından internet ortamında yapıyor. Sana grup terapisi öneririm. çık biraz topluma karış.

 • Oturdugunuz yerden film yorumcusu oldunuz.. Bedava mal yaramamış ..neye göre yorum yaptiginizin bilincinde oldugunuzu sanmam ..milletden senin zihniyetinle dusunmesini beklemen ve kisilik disi ucu yorumlar terbiye disidir .. sinuma kadar bedavadan belkide vuYina bile girmemis bedava filmi izle sonrada ucuz yazı yaz .. yorum kavrami nedir bilmessiniz..

 • Öncelikle admin emeğine sağlık. İzlemek isteyen arkadaşlar, Filmi ben beğenmedim.

 • Çok Sıkıcı 10 üzeri 5 edecek film. boş zamanda izlenebilir.