(imdb: 8.6 ) "Kutuplar Atlası-Frozen Planet" belgeseli sizi hayallerin ötesinde bir dünyada yolculuğa çıkartacak. Buzulların hüküm sürdüğü, güçlünün ayakta kaldığı, yüreğimize dokunan anların yaşandığı ve yavaş yavaş yokolan dünyanın hikayesi bu belgeselde ekrana taşınacak. Belgesel dünyanın iki kutbunda 3 yılda çekildi. Belgeselde, dört mevsimin kutuplarda nasıl yaşandığı anlatılıyor. Penguenler, fok balıkları, katil balinalar, kutup ayıları, kuşlar, kurtlar, bizonlar, deniz canlılarının yaşamları slow-motion, timelapse çekimler, görkemli müziklerle etkileyici bir şekilde anlatılıyor. Aynı zamanda küresel ısınmanın kutuplara etkisi de Belgesel'de gözler önüne seriliyor. İyi seyirler film-izle.com

6 sene önce eklendi.

2010, Belgesel, Türkçe Dublaj

, , , ,

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

Yorumlarınızda filmin konusuyla ilgili detay vermek istediğinizde spoiler etiketinin içine alınız. Örnek: [spoiler]Katil Edward'ın sevgilisi Lisa[/spoiler]

Bu film için 12 yorum var. Siz de görüşlerinizi yazarak diğer ziyaretçilerimize fikir verebilirsiniz.

 • Blackk’in yorumuna katiliyorum ve bu yorum tekrar paylasiyorum.

  Black “Nükleer deneyler yapıyoruz diyorlar mı? demiyorlar! ama ipucu da veriyorlar. Buzun altında zengin petrol ve doğal gaz yatakları var diye, bunların elde edilmesi için buzun da erimesi bu işi kolaylaştırır diye de itiraf ediyorlar. Bu da asıl maksadı birazda olsun gösteriyor. Hayvanlardan çok buzun nasıl parçalandığını araştırıyorlar, tabi doğa nasıl değişiyor örtüsü altında. Nükleer deneyler + bölgesel ısınma = eriyen buz = kolay petrol :)) sorsan küresel ısınma. Neden 100 yıl önce değil de şimdi küresel ısınma?”

 • gerçekten güzel bir belgesel. Böyle belgeselleri yayınladığın için çok teşekkürler bilgin

 • bilgin dostum siten harika… diyorumki şu belgesel kısmına birazda michael moore belgeselleri eklesen…

 • harika bi belgeseldi hiç bu kadar güzelini izlememiştim teşekkürler

 • Dün söylediğin üzere bekliyordum bilgin. Yine mükemmeldi. Ellerin dert görmeye 🙂

 • gece saat 3 aklım hafızam uçtu Allahım ne büyüksün sen..

 • Merhabalar
  arkadaşlar google chrome dan girdigimde videoyu izliyordum artık izleyemiyorum nedendir rica etsem yardımcı olurmusunuz biliyorum yeri degil ama explorer kullanmak zorunda kalıyorum ve yavaş ?

  • @Mert Firefox kullan.

 • Daha izlemedim şimdiden teşekkürler bilgin güzel bir bölüm daha olduğuna eminim 😀

 • tekrardan ALLAH razı olsun bilgin teşekkürler

 • bu frozen planet belgesellerini en iyi 50 filme değişmem.bunları yayınladığın için çok teşekkürler

 • nükleer deneyler yapıyoruz ..diyorlarmı? .. demiyorlar.!!. ama ipucuda veriyorlar.. buzun altında zengin petrol ve doğal gaz yatakları var diye.. bunların elde edilmesi için buzunda erimesi bu işi kolaylaştırır diyede itiraf ediyorlar.. buda asıl maksadı birazda olsun gösteriyor.. hayvanlardan çok buzun nasıl parçalandığını araştırıyorlar.. tabi doğa nasıl değişiyor örtüsü altında.. nükleer deneyler + bölgesel ısınma= eriyen buz= kolay petrol :)) sorsan küresel ısınma .. neden 100 sene önce değilde şimdi küresel ısınma?